Działalność kulturalno - oświatowa  

tu jesteś: strona głównadziałalność kulturalno-oświatowa

> salonik trzech muz

Kalendarium imprez     |     Archiwa     |    Salonik Trzech Muz

 

Salonik Trzech Muz

 

„Salonik Trzech Muz” jest osiedlową placówką kulturalną, od 1998 roku działającą pod opiekuńczymi skrzydłami Spółdzielni Mieszkaniowej „Wrocławski Dom”. Trzy muzy nie znalazły się w jej nazwie przypadkowo — oznaczają trzy dziedziny sztuki, które Salonik stara się promować (PLASTYKA, POEZJA, MUZYKA), otwierając swoje podwoje dla tych wszystkich, którzy tworzą w cichości własnego pokoju i pracowni, a skrycie marzą, by ich twórczość wreszcie ujrzała światło dzienne.
Gospodarzami Saloniku Trzech Muz są Alicja i Bolesław Langowie, którzy zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 — 20.00.
Salonik Trzech Muz to:

 • Galeria, w której co miesiąc można podziwiać inną wystawę;
 • Scena, otwarta dla poetów, muzyków i innych twórców (w tym amatorów);
 • Warsztaty Literackie (dla osób, które piszą i chcą szlifować swoje pióro);
 • Nauka języka angielskiego dla każdego (wtorki od godz. 16.00);
 • Nauka gry na gitarze dla każdego (czwartki od godz. 16.00);
 • Czytelnia z sukcesywnie powiększaną ofertą książek i czasopism dla dziedzi, młodzieży oraz dorosłych.

 

Do Saloniku można również wstąpić tak po prostu – żeby porozmawiać czy posiedzieć przy kawie w miłym otoczeniu i przyjaznej atmosferze. Salonik Trzech Muz upodobał sobie poniedziałki — to właśnie w te dni tygodnia odbywa się większość imprez, które rozpoczynają się o godz. 18.00. W pierwszy poniedziałek miesiąca ma miejsce zwykle uroczyste otwarcie wystawy, którą można potem oglądać do końca miesiąca. Wernisażom często towarzyszą koncerty, podczas których staramy się m.in. promować uzdolnioną młodzież wrocławskich szkół muzycznych.


W trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy na wieczory literackie, będące przeważnie spotkaniami autorskimi twórców promujących swoje książki, głównie tomiki wierszy, choć nie tylko. Często wieczorom takim towarzyszy muzyka i różne inne atrakcje przewidziane przez bohaterów tych uroczystych spotkań. W pozostałe (drugi i czwarty) poniedziałki odbywają się tzw. robocze spotkania w ramach SALONIKOWYCH WARSZTATÓW LITERACKICH, które od wielu lat są jednym z ważniejszych elementów działalności Saloniku Trzech Muz. Opiekuje się nimi Ela Kołodziejczyk (wcześniej wpólnie z Justyną Paluch), zajmująca się też aktualizacją strony internetowej Saloniku.

 

SALONIKOWE WARSZTATY LITERACKIE to poniedziałkowe spotkania osób zainteresowanych poezją i literaturą w ogóle — osób, które piszą i chcą się w swoim pisaniu rozwijać, a także dzielić się nim z innymi. Wśród uczestników są stali i wierni bywalcy (którzy przed kilkoma laty debiutowali na salonikowej scenie, lecz nie przestali szlifować swojego pisarskiego warsztatu), wciąż jednak przewijają się przez Salonik nowi miłośnicy i twórcy poezji (z których część „wsiąka” na stałe, przyprowadzając z kolei swoich znajomych, a część „wpada na chwilę”, a potem znika w poszukiwaniu nowych dróg rozwoju). WSZYSTKICH WITAMY z otwartymi ramionami i z otwartymi głowami. Niczego nie narzucamy, niczego nie piętnujemy, pozwalamy każdemu być sobą. Nie ma tu znaczenia wiek, płeć, światopogląd, poglądy polityczne czy poetycki staż i upodobania. Każdy z nas pisze inaczej — cieszymy się z tego, bo to pozwala stale poszerzać poetyckie horyzonty, otwierając się na różne style pisania,  a co najważniejsze: przełamywać schematy w pisaniu i myśleniu. Każdy z nas jest indywidualnością — szanujemy to, bo dzięki temu każdy od każdego może się czegoś nauczyć… tak w poezji, jak i w życiu. Więcej na www.salonik3muz.republika.pl (Warsztaty).


Jeśli robisz coś, czym chciał(a)byś podzielić się z innymi:

 • piszesz wiersze, opowiadania, piosenki;
 • grasz na gitarze lub innym instrumencie, komponujesz;
 • malujesz, fotografujesz, masz uzdolnienia plastyczne słowem:
  jesteś niewyżytym artystą,
  tworzysz i chcesz, aby dowiedział się o tym świat
  PRZYJDŹ DO „SALONIKU TRZECH MUZ”!!!

 

Znajdziesz tam życzliwych ludzi, którzy pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności, przytulną scenę, na której będziesz mógł(mogła) się zaprezentować oraz przyjazną jak nigdzie indziej publiczność (!)
Na Twoje prace plastyczne czeka nasza Galeria, zaś na owoce Twojego pisania — niewydrukowane strony pierwszej autorskiej publikacji!!!

 

 

Gospodarze Saloniku Trzech Muz

       

                                                                                                  ALICJA LANG    I    BOLESŁAW LANG

 

zapraszają od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 20.00


 

SALONIK TRZECH MUZ
51-137 Wrocław, ul. Zawalna 7c
(róg Żmigrodzkiej i Kasprowicza, wejście od podwórza)
tel.: 513-448-920 (Alicja Lang)
 
kontakt e-mailowy:
kwiatpress@o2.pl (Ela Kołodziejczyk, warsztaty literackie)
boleslawlang@wp.pl (Bolesław Lang, sprawy organizacyjne)

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.wroclawskidom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ