Działalność kulturalno - oświatowa

tu jesteś: strona głównadziałalność kulturalno-oświatowa

> kalendarium imprez

Kalendarium imprez     |     Archiwa     |    Salonik Trzech Muz

 

Kalendarium:

 

 Koło Terenowe   Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów  przy Saloniku  zaprasza na spotkania klubowe  w drugi i trzeci piątek miesiąca

 w godz. 16.00 – 18.00. 

 

GRUDZIEŃ 2017

 

Termin: Poniedziałek, 4 grudnia 2017, godz. 18.00

 
Temat: SALONIKOWE WARSZTATY LITERACKIE
 

 
Termin: Poniedziałek, 11 grudnia 2017, godz. 18.00
 
Temat: Otwarcie wystawy fotografii JOLANTY GROCHOLSKIEJ-JANCZARY pt. "Portrety – Twarze – Emocje"
 
W programie wernisażu:
KONCERT w wykonaniu uczniów wrocławskich szkół muzycznych
 
JOLANTA GROCHOLSKA-JANCZARA
Absolwentka PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP), studiowała na Wydziale Grafiki pod kierunkiem prof. J. J. Aleksiuna. Głównym motywem jej twórczości jest portret. Bogata galeria prac artystki obejmuje portrety ludzi biznesu, kultury, przedstawicieli świata nauki i arystokracji, w tym cykl 12 obrazów przedstawiających „Królów Polski” wg. J. Matejki, który zdobił wnętrza Zamku króla Leszczyńskiego w Rydzynie, a następnie „Dworu Polskiego” we Wrocławiu. Malarka od wielu lat współpracuje z wyższymi uczelniami w całej Polsce, tworząc kolekcje portretów Rektorów (m.in. Politechnika Lubelska, Politechnika Opolska, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Łódzki, AWF we Wrocławiu, WAT w Warszawie, Akademia Rolnicza i Akademia Medyczna w Lublinie). Jej prace znajdują się także w kilku kościołach i klasztorach w Polsce i za granicą. Artystka dysponuje wspaniałym warsztatem rysownika i bogatym wyczuciem koloru. Łączy precyzję rysunku ze śmiałymi pociągnięciami pędzla i swobodnym kładzeniem plam barwnych. Cały czas szuka i eksperymentuje, stąd obrazy - w zależności od osobowości postaci portretowanej, jej charakteru, temperamentu czy wykonywanego zawodu - różnią się stylem: od klasycznego do realizmu spontanicznego. „Malarstwo Jolanty Grocholskiej-Janczary wyróżnia dbałość o ukazanie niepowtarzalnych cech psychicznych i fizycznych osoby portretowanej oraz znakomite poczucie dekoracyjności” (Mieczysław Wojtas). Jolanta Grocholska-Janczara jest autorką około 36 wystaw indywidualnych i kilku zbiorowych. Obecna prezentuje obrazy z podkreśleniem emocji portretowanych osób - ich radości, smutku, zadumy lub tęsknoty - powstałe w ostatnim czasie i przedstawiające mniej lub bardziej znane postacie m.in. muzyków (Miles Davis, Jimi Hendrix, Bomsori Kim), aktorów (Penélope Cruz, Michał Malinowski) czy portret uroczej księżnej Kate Middleton.
 
Wystawa czynna do 28 grudnia 2017 r.
w poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 16.00 – 19.00
 

 
Termin:  Poniedziałek, 18 grudnia 2017, godz. 18.00
 
Temat: SALONIKOWE WARSZTATY LITERACKIE
 
 

LISTOPAD 2017

 

Termin: Poniedziałek, 6 listopada 2017, godz. 18.00


Temat: GRAŻYNA HABA - "Italia" - otwarcie wystawy fotografii.
 
W programie wernisażu koncert zespołu QUANTUM OF JAZZ, w składzie: Paweł Scharoch (skrzypce), Maciej Drwal (gitara elektryczna), Paweł Konieczny (gitara elektroakustyczna).
 
GRAŻYNA HABA
Fotografik, były członek Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych we Wrocławiu, pasjonatka tej dziedziny od wielu lat. Jej prace brały udział w konkursach krajowych i światowych (m.in. w Belgii, Japonii) oraz w wystawach pokonkursowych i poplenerowych. Laureatka wielu wyróżnień, m.in. w Japonii. Poza pracą zawodową wiele czasu poświęca podróżom i fotografii, stąd obecna wystawa. Należy do osób ciekawych wszystkiego, interesuje się sztuką, muzyką, architekturą, zabytkami, krajobrazem i przyrodą w szerokim tego słowa znaczeniu. Potrafi wypatrzeć szczegół, niedostrzegany przez większość, który staje się tematem jej prac. Wystawa pt. "Italia" jest efektem wielokrotnych pobytów we Włoszech, fascynacją tamtejszą architekturą, krajobrazem i ludźmi, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę.
 
Wystawa czynna do 29 listopada 2017 r.
w poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 16.00 – 19.00 

 

            Fotorelacja z otwarcia wystawy

 

          

 

           

                                                                                     

 Termin: Sobota, 11 listopada 2017, godz. 18.00


Temat: WIECZÓR PATRIOTYCZNY z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. "Tworzyli drogę do WOLNOŚCI"
 
W programie!
Okolicznościowa wystawa przygotowana przez Wrocławski Klub Kolekcjonera oraz prezentacja literacko-muzyczna, w której udział wezmą:
Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu, Hufiec ZHP, IPN Oddział Wrocław, Klub Seniora przy Saloniku Trzech Muz. 

 

  Fotorelacja z wieczoru

 

 

         

 

            

 


 
Termin: Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 18.00


Temat : SALONIKOWE WARSZTATY LITERACKIE
 


 
Termin: Sobota, 18 listopada 2017, godz. 19.00


Temat: Urodzinowy wieczór autorski ELŻBIETY ANNY KOŁODZIEJCZYK pt. “W drodze do siebie”.
 
ELŻBIETA ANNA KOŁODZIEJCZYK
Redaktor i wydawca, od kilkunastu lat prowadzi własną działalność edytorsko-wydawniczą (EL-ArtPress, dawniej Kwiatpress), od 1998 roku związana z wrocławskim Salonikiem Trzech Muz, gdzie prowadzi warsztaty literackie; pisze, śpiewa, gra na gitarze i komponuje, m.in. współpracując muzycznie z innymi poetami; autorka i współautorka wielu publikacji książkowych i płytowych, w tym tomików poetyckich: „Morskość źrenic” (2003), „Wszystkie wiersze płyną do morza” (2008); laureatka wielu konkursów literackich i przeglądów piosenki autorskiej, poetyckiej, morskiej; założycielka i liderka zespołu Betty Blue (2005–2012), wokalistka hardrockowej formacji SIN (2012–2016); od kilku lat przeciera nowe ścieżki zawodowe związane z rozwojem osobistym i duchowym, a także szeroko pojętym uzdrawianiem (certyfikowany hipnoterapeuta Polskiego Instytutu Hipnozy, terapeuta Reiki). Podczas wieczoru świętować będzie swoje 44. urodziny ("a imię jego...";), a światło dzienne ujrzy jej najnowszy tomik pt. "W drodze do siebie".
 


 
Termin: Poniedziałek, 27 listopada 2017, godz. 18.00


Temat: SALONIKOWE WARSZTATY LITERACKIE 

 

 

PAŹDZIERNIK 2017

 

Termin: Poniedziałek, 2 października 2017 r., godz.18.00


Temat:  Wernisaż Janiny Sołtysik pt. ,,Babie lato”.

 W programie koncert uczniów  Szkoły Muzycznej we Wrocławiu..

 


 

Termin: W środy: 4.10, 11.10, 18.10 i  29.10.2017 r.  godz.16.00  Nauka gry na gitarze.

 


 

Termin: Piątek, 6 października 2017 r., godz. 10.00


Temat: Klub Seniora zaprasza na spotkanie z Panią Kasią Psycholog pt. "Barwy życia ”.

 


 

Termin: Sobota, 7 października 2017 r.


Temat: Wycieczka autokarowa "Ziemia Strzegomska ".

 


 

Termin:  Poniedziałek, 16 października  2017 r. godz.18.00


Temat: Wieczór autorski Pani Anny Zawadzkiej  pt. ,,DROGA DO DOMU”.
W programie koncert studenta Akademii Muzycznej.

 

                    

 

 


 

Termin:  Piątek, 20 października 2017 r., godz.10.00


Temat: Klub Seniora zaprasza na spotkanie z Panią Kasią Psycholog pt.,, Stymulacja i rozwój funkcji ...”

 


 

Termin: Piątek, 20 października 2017 r., godz.17.00 


Temat:  Premiera Kabareciku Grupy Radosnych Seniorów pt: ,, Od 1,, A” do Matury i od Matury do Emerytury”.
Wejście tylko z zaproszeniami (ze względu na ilość miejsc w Saloniku).

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.wroclawskidom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ