Działalność kulturalno - oświatowa

tu jesteś: strona głównadziałalność kulturalno-oświatowa

> kalendarium imprez

Kalendarium imprez     |     Archiwa     |    Salonik Trzech Muz

 

Kalendarium:

 

Koło Terenowe Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przy Saloniku zaprasza na spotkania klubowe w drugi i trzeci piątek miesiąca

w godz. 16.00 – 18.00. 

 

 

 

LISTOPAD 2018

 


 

Termin:  Poniedziałek, 05 listopada 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Otwarcie wystawy "Tkanina Artystyczna Grupa BABIE LATO"

 

W programie wernisażu:
KONCERT
uczniów wrocławskich szkół muzycznych
 
Grupa Tkacka  „BABIE LATO” istnieje już 31 lat. Obecnie działa pod patronatem Ogniska Kultury Plastycznej we Wrocławiu, a prowadzi ją wykładowca tkaniny ROBERT WIECZOREK. Została utworzona z myślą o ludziach, którzy chcą tworzyć i utrzymać tradycję tkacką na terenie Dolnego Śląska. W ramach grupy można zauważyć zmieniające się trendy i poszukiwania tkackie: od płaskich gobelinów, wykonywanych tradycyjnymi metodami, poprzez aranżację przestrzeni, gdzie tkanina wychodzi w przestrzeń, stając się już nie tylko utkanym obrazem, ale zaczyna istnieć jako miękka rzeźba. Oprócz wełny należące do Grupy artystki wykorzystują inne media, wplatając je w osnowę, tworząc nowe spojrzenie na tkaninę i możliwości twórcze. 
Obecnie grupę tworzą: ANITA KIEŁBASA, URSZULA MAZUREK, ANNA PILCH, GRAŻYNA POGORZELSKA, ZOFIA WERBLICKA, HALINA WITKOWSKA oraz ELŻBIETA ZATOKA. To ich prace złożyły się na wystawę pt. „To, co nas łączy”.
 
Wystawa czynna do 28 listopada 2018 r.
w poniedziałki, wtorki, czwartki
w godz. 16.00 – 19.00
 

 


 

Termin:  Sobota, 09 listopada 2018 r.  godz. 08:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Poniedziałek, 12 listopada 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Salonikowe Warsztaty Literackie

 


 

Termin:  Piątek, 16 listopada 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Poniedziałek, 19 listopada 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Wieczór autorski z promocją tomika pt. "Wycinki" Izabeli Moniki Bill

 


 

Termin:  Piątek, 23 listopada 2018 r.  godz. 10:00

Temat:   Spotkanie z psychologiem

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z psychologiem w programie m.in. gry i zabawy, pozwalające nie tylko dobrze się bawić, ale też ćwiczyć pamięć i poznać się na nowo. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chętnych prosimy o kontakt tel. 501210671

 


 

Termin:  Poniedziałek, 26 listopada 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Salonikowe  Warsztaty Literackie

 


 

Zajęcia Kabaretu "GRS"   wtorki; 13.11; 20.11; 27.11 godz. 16.00

 

Nauka gry na gitarze w     środy;  07.11; 14.11; 21.11; 28.11 godz. 16.00

 


 

 PAŹDZIERNIK 2018

 


 

Termin:  Poniedziałek, 01 października 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   JOANNA FRĄTCZAK - "Labirynty wyobraźni" otwarcie wystawy malarstwa

 

W programie wernisażu:

koncert w wykonaniu uczniów wrocławskich szkół muzycznych
 
JOANNA FRĄTCZAK
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W czerwcu 2017 r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w pracowni prof. Leszka Mickosia. W jej twórczości dominują przede wszystkim prace abstrakcyjne, wyrażające głęboki świat odczuć, marzeń i nadziei. Poprzez zastosowanie gry kolorów, kształtów i faktur tworzy obrazy działające każdego dnia inaczej na odbiorcę, w zależności od jego potrzeb i emocji. Malarstwo jest dla niej inspiracją do zmian i pozytywnego myślenia. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach. Jest członkiem Grupy Ukrytej oraz Dolnośląskiego Związku Artystów Plastyków.
 
„Labirynty wyobraźni” to drogi, którymi autorka pragnie prowadzić swojego odbiorcę. Wielowymiarowa i wieloaspektowa wyobraźnia, z jednej strony chce współpracować z realną rzeczywistością, ale z drugiej strony może stać się fikcją i marzeniem. Wyobraźnia daje, zarówno autorce jak i odbiorcy, wolność w kreowaniu ich ,,świata”, siłę tworzenia i odnajdywania form dotąd nie odkrytych, ukazywania nowych kontekstów, a tym samym nadawania rzeczywistości nowych walorów.
 
 
Wystawa czynna do 31 października 2018 r.
w poniedziałki, wtorki, czwartki
w godz. 16.00 – 19.00
   
 
 
                      
 
 

         Joanna Frątczak "Labirynty wyobraźni"

 


 

Termin:  Poniedziałek, 08 października 2018 r.  godz. 18:00

Temat:  Salonikowe warsztaty literackie

 


 

Termin:  Poniedziałek, 15 października 2018 r.  godz. 18:00

Temat:  Salonikowe warsztaty literackie

 


 

Termin:  Poniedziałek, 22 października 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   z cyklu "POETYCKIE SPOTKANIA Z ANNA" wieczór poetycko-muzyczny pt. "W jesiennej aurze"

 

z cyklu „POETYCKIE SPOTKANIA Z ANNĄ" (5)
wieczór poetycko-muzyczny pt.  „W jesiennej aurze”
 
W części poetyckiej wystąpią:
IZABELLA DEGEN, ANNA PACIOREK
Oprawa muzyczna:
BEATA SIELICKA-KOWALSKA, PAWEŁ WENDERSKI
Prowadzenie spotkania:
ANNA PACIOREK
 
ANNA PACIOREK
Urodzona na Mazowszu, od 1969 roku mieszka we Wrocławiu, z czego jest bardzo dumna. Kocha Wrocław. Z zawodu biegły rewident, z zamiłowania pasjonatka szeroko rozumianej literatury, z naciskiem na poezję. Interesuje się też muzyką, malarstwem, przyrodą. Fascynuje ją kosmos i prawa w nim rządzące oraz ciekawe osobowości, takie jak Nikola Tesla, Albert Einstein, Jan Paweł II, Edward Stachura. Wydała 7 tomików poetyckich, jej wiersze znajdują się także w 31 antologiach. Przynależy do 6 organizacji zajmujących się animacją kultury.
 
IZABELLA DEGEN
Współczesna „kobieta renesansu”, spełnia się w wielu artystycznych dziedzinach. Absolwentka Wrocławskiej AWF, nauczycielka chińskiego kierunku Qi-Gong. Całe życie towarzyszy jej wiele pasji, pisze poezje, prozę, maluje obrazy, fotografuje i podróżuje. Wydała dziesięć pozycji książkowych w prozie i poezji. Co roku uczestniczy w Targach Książki w Warszawie, udziela się literacko we Wrocławiu, w Warszawie i we Frankfurcie. Od roku 2009 zajmuje się dziennikarstwem i publikuje regularnie dla polskiego serwisu informacyjnego Wiadomości24.pl, obecnie Nasze Miasto.pl.
 
PAWEŁ WENDERSKI
Były lekkoatleta (absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego), wokalista. Dwukrotnie zwyciężył w telewizyjnym programie "Szansa na sukces" (z Renatą Przemyk i Ireną Santor). Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym cenne Wyróżnienie Honorowe Danuty Grechuty na Festiwalu "Korowód" w Krakowie. W grudniu 2013 roku wydał płytę świąteczną "Czas nadziei", a obecnie pracuje nad płytą autorską. W swoim repertuarze ma następujące koncerty: "Pocałunek ognia" (piosenki Violetty Villas), "Świecie nasz" (piosenki Marka Grechuty), "Szalone lata 80-te", "Wielcy Nieobecni" (utwory artystów, którzy odeszli: Cz. Niemena, V. Villas, A. German, I. Jarockiej, A. Zauchy, A.Jantar, M. Grechuty, W. Młynarskiego, Z. Wodeckiego).
 
BEATA SIELICKA-KOWALSKA
Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, w zakresie Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Wizualnej, oraz Studium Podyplomowe Dyscypliny Plastyczne w Architekturze przy ASP we Wrocławiu. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest również pieśniarką i poetką, jak również autorką muzyki do tekstów kilku współczesnych poetek. Obrazy, wiersze i ballady artystki są wynikiem swobodnej ekspresji, powstają na skutek wewnętrznych poszukiwań. Przemawiają poprzez symbole i alegorie. Jest w nich zawarta próba odpowiedzi na egzystencjalne pytania - Dokąd zmierzamy? Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Zadebiutowała tomikiem wierszy i ballad „Ballady o podróży” w roku 2014. Jest członkiem zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Polka International we Wrocławiu. W roku 2014 otrzymała List Gratulacyjny z rąk prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza za kreowanie i upowszechnianie pozytywnego obrazu wrocławskiej kultury i sztuki.

 


 
Termin:  Poniedziałek, 29 października 2018 r.  godz. 18:00

Temat:  Salonikowe warsztaty literackie

 


 

Termin:  Poniedziałek, 29 października 2018 r.  godz. 17:00

Temat:  DROGA DO NIEPODLEGŁEJ - Widowisko plenerowe z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości

 

Miejsce widowiska: FORT PIECHOTY NR 9 - Muzeum Militarne (w organizacji) Wrocław ul. Pełczyńska 33

 

Całość widowiska przygotowali: prof. Katarzyna Łaszkiewicz i szef Muzeum Militarnego red. Marek Łaciak. Realizacja nagrań dźwiękowych - Waldemar Kłodnicki, reżyseria świateł - Maciej Łaciak, kostiumy Maria Duffek, koordynator widowiska - Halina Łaciak

 

WSTĘP WOLNY Informacje telefon: 693 075 522 lub 603 634 446, mail:fortwroclaw9@gmail.com

DOJAZD: autobusem linii Nr 105, 108, 111 lub pociągiem do stacji kolejowej "Wrocław Osobowice"

 

 

                     

 

 

 


 

WRZESIEŃ 2018

 


 

Termin:  Poniedziałek, 03 września 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   OLKA CAŁA - "Cała natura" otwarcie wystawy malarstwa

 

W programie wernisażu:

koncert w wykonaniu uczniów wrocławskich szkół muzycznych
 
OLKA CAŁA (ur. 1983 r. w Siedlcach) - artystka malarka, mieszka i tworzy we Wrocławiu. Studentka Wydziału Malarstwa Wrocławskiej ASP w pracowni prof. Leszka Mickosia w latach 2015-2017 i dr Krzysztofa Wałaszka w latach 2017-2018. Od kilku lat z wielką pasją uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Zainspirowana twórczością francuskich impresjonistów oraz Chaimem Soutinem i Henrim Epsteinem konsekwentnie wypracowuje swój styl malarski, odważnie eksperymentując z kompozycją i kolorem. Od 2016 roku jest członkiem „Grupy Ukrytej”. Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych.
 
 
Wystawa czynna do 26 września 2018 r.
w poniedziałki, wtorki, czwartki
w godz. 16.00 – 19.00
 

  

Termin:  Piątek, 07 września 2018 r.  godz. 10:00

Temat:  Spotkanie z psychologiem

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z psychologiem w programie m.in. gry i zabawy, pozwalające nie tylko dobrze się bawić, ale też ćwiczyć pamięć i poznać się na nowo. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chętnych prosimy o kontakt tel. 501210671

 


  

Termin:  Poniedziałek, 10 września 2018 r.  godz. 18:00

Temat:  Salonikowe warsztaty literackie

 


   

Termin:  Piątek, 14 września 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Poniedziałek, 17 września 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Wieczór autorski ANNY MUSZ pt. "W świetlnym gąszczu"

 
W programie wieczoru:
promocja najnowszego tomiku poetki pt. “Świetlny gąszcz”
 
Słowo wstępne:
Stefan Jurkowski - poeta, publicysta, krytyk literacki i dziennikarz
 
ANNA MARIA MUSZ (ur. 1988 r.) – debiutowała w 1999 roku na łamach młodzieżowego czasopisma „Nowe Twarze”, teksty poetyckie publikowała m.in. w „Autografie”, „Gazecie Kulturalnej”, „Latarni Morskiej”, „Metaforze”, „Migotaniach”, „Poezji dzisiaj”, czasopiśmie „Shyhta”, „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”, „sZAFie”, Kwartalniku Kulturalnym „TygiEL”. Pisze także recenzje i eseje. Stale współpracuje z e-Dwutygodnikiem Literacko-Artystycznym Pisarze.pl. Autorka pięciu tomów wierszy: „Errata do trzech wymiarów” (Wydawnictwo Nowy Świat, 2010), „Odrastamy z kamienia” (Wydawnictwo Pisarze.pl, 2011), „Inkantacje” (wybór polsko-bułgarski, Wyd. Simolini'94, 2015), „Lot nad miastem” (Wyd. Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”, 2016) oraz „Świetlny gąszcz” (seria poetycka Fundacji Arkona „44 wiersze” – Wydawnictwo Książkowe IBIS, 2018), a także książki krytycznoliterackiej „Poeta i przestrzeń. Sylwetka twórcza Stefana Jurkowskiego” (Oficyna Wydawnicza STON2, 2016). Laureatka Złotej Róży – Nagrody Literackiej im. Jarosława Zielińskiego za tom „Lot na miastem” (2017) oraz III nagrody w X Turnieju Jednego Wiersza „Wiosna poetów” organizowanym przez wrocławski oddział SPP. Należy do Oddziału Warszawskiego ZLP. Jej wiersze tłumaczone były na języki: ukraiński, rosyjski i bułgarski.
 
Tom "Świetlny gąszcz" to część Nagrody Złotej Róży im. Jarosława Zielińskiego, przyznawanej przez Fundację Arkona. Książka ukazała się w serii poetyckiej "44 wiersze", nakładem Wydawnictwa Książkowego IBIS. To książka o człowieku - i ludzkości - podlegającym prawom historii i natury; o świecie mikro i makro, które okazują się swoimi odbiciami, różniącymi się jedynie skalą. Może też o tym, że trwać można jedynie w drugim człowieku...
 
 

 

Termin:  Wtorek, 18 września 2018 r.  godz. 19:00

Temat:   Kabaret Elita i OTTO dla seniorów

 


 

Termin:  Piątek, 21 września 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Poniedziałek, 24 września 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Salonikowe warsztaty literackie

 


 

Termin:  Środa, 26 września 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Zapisy na naukę gry gitary

 

Proszę przyjść z gitarą i zeszytem do nut. Koszt jednych zajęć 20,00 zł.

 


 

Termin:  Piątek, 28 września 2018 r.  godz. 10:00

Temat:   Spotkanie z psychologiem

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z psychologiem w programie m.in. gry i zabawy, pozwalające nie tylko dobrze się bawić, ale też ćwiczyć pamięć i poznać się na nowo. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chętnych prosimy o kontakt tel. 501210671

 


 

Zajęcia Kabaretu "GRS" wtorek; 04.09, 11.09, 25.09, w godz. 16.00 - 19.00

 


 

SIERPIEŃ 2018

 


 

Termin:  Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   wieczór autorski MIROSŁAWA OWCZARKA pt. “Wiatr od Baryczy”

 
W programie wieczoru:
promocja najnowszego tomiku wierszy pt. “Wiatr od Baryczy”
 
oprawa muzyczna wieczoru:
Elżbieta Anna Kołodziejczyk (gitara, śpiew)
 
MIROSŁAW OWCZAREK
Od urodzenia (1974) mieszka w okolicy Żmigrodu. Podróżnik i poszukiwacz przygód, miłośnik zimowych kąpieli. Kawaler Brązowego Krzyża Zasługi nadanego w imieniu Prezydenta RP (2016) za honorowo oddaną krew. Aktualnie pracuje jako rybak. Od 2012 roku uczestniczy w warsztatach literackich prowadzonych w Saloniku Trzech Muz we Wrocławiu. Debiutował w 2015 roku zbiorem wierszy pt. „Pod piórem anioła”. Swoje utwory publikował też w kilku antologiach. „Wiatr od Baryczy” zawiera teksty traktujące o dojrzewaniu do męskości, o relacjach, o duchowości i o doświadczanym wszystkimi zmysłami pięknie Doliny Baryczy, przemierzanej przez autora ścieżkami rzeczywistości i legend.

 


 

 

LIPIEC 2018 

 


  

Termin:  Poniedziałek, 02 lipca 2018 r. 

Temat:   Wystawa "Wilno w grafice"

 


 

Termin:  Poniedziałek, 09 lipca 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Salonikowe warsztaty poetyckie

 


 

Termin:  Piątek, 13 lipca 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Niedziela, 15 lipca 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Koncert Grupy Quantum of Jazz w ramach obchodów Setnej Rocznicy Niepodległości Polski i 20 - lecia Saloniku Trzech Muz

               koncert odbędzie się na Polanie Karłowickiej  Al. Kasprowicza 61 (naprzeciwko kościoła)

 

Skład zespołu: Paweł Scharoch – skrzypce, Maciej Drwal – gitara elektryczna, Paweł Konieczny – gitara akustyczna, Marek Kopel – gitara basowa, Katarzyna Halamus – klawisze, Alicja Ostrowska – śpiew, Bartosz Ostrowski – perkusja. Kierownictwo muzyczne: Paweł Scharoch, Maciej Drwal. Zespół wykonuje standardy jazzowe w stylu: swing, latino, gypsy, blues.

 


 

Termin:  Piątek, 20 lipca 2018 r.  godz. 16:00

Temat:   Klub Seniora zaprasza na pośpiewanki

 


 

Termin:  Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  godz. 18:00

Temat:   Salonikowe warsztaty poetyckie

  

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.wroclawskidom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ